Verslag Herendag 7 mei 2025

Het was niet aangekondigd, maar vandaag werden de greens geprikt en we speelden non qualifying. De resultaten hebben dus geen consequenties – positief of negatief – voor de handicaps. Op de afslag van hole 7 stond een aankondiging voor een neary, maar organisator René Muller zag zich genoodzaakt het busje tussentijds te verwijderen, omdat sommige spelers naar de zomer- en anderen naar de wintergreen speelden. Hij zegde toe, dat er volgende week een extra neary zal worden uitgezet!

Het leek er even op, dat we ook vandaag nog last zouden hebben van de nasmeulende brand van de Ecco lederfabriek. Maar dat viel mee. In de loop van de ochtend verdwenen de laatste flarden rook en konden we weer vrijuit ademen. Ook van eventuele glasdeeltjes van de ontplofte zonnepanelen is gelukkig geen sprake.

Hieronder de voornaamste resultaten:

Heren A stablefordpunten exact handicap
1. Jan Leemans 40 24,6
2. Cees Schalke 38 22,5
3. Ad Verhoof 36 26,4
    Ton Teunissen 36 28,1
    Jos Heeren 36 24,5
Heren B    
1. Ilario Borsoi 42 40,6
2. Hans Willemse 38 34,5
3. Ger van der Pluijm 37 31,5
    René Muller 37 35,1
    Jim Wiegmans 37 32,6
9 holes    
1. Gerard van Grevenhof 19 39,9
2. Erick de Roon 18 30,0
3. Leo Villevoije 17 43,5
4. Theo Jeurissen 15 33,1
5. Jef van Dieren 12 36,7

De greeny op hole 9 werd geslagen door Cees Schalke. Er waren slechts twee birdies, geslagen door Jan Leemans en Cees Schalke. De aanmoedigingsprijs ging naar Peter Mauritsz.

Bij de prijsuitreiking deed zich een probleem voor, omdat mede-organisator Ab Veuger vanwege zijn verjaardag afwezig was en René Muller er alleen voor stond. Gelukkig hebben we een deelnemer die multi-inzetbaar is in de persoon van Gijs Boetzkes. We kennen hem reeds als deelnemer aan de Herendag, maar ook als bediende achter de bar, als kok en als greenkeeper. En nu dus als assistent van het comité Herendag. De prijsuitreiking verliep dan ook geheel vlekkeloos.

Herman Rooney